Inkubator MiŚOT-owych projektów na ISP Forum

258
Grill z ISP Forum

Majówka za nami! Rodzinne grillowanie na świeżym zaliczone, pora powrócić na grilla forumowego. Na ISP Forum znajdziecie Inkubator MiŚOT-owych projektów. To miejsce, w którym możecie rozpocząć realizację pomysłów.

Mali i Średni Operatorzy Telekomunikacyjni w Polsce są znani ze przedsiębiorczości i działania na rzecz lokalnego otoczenia. W ten sposób realizowanych jest szereg projektów, które ułatwiają codzienne życie zarówno operatorom, jak i społecznościom. Na pewno kojarzycie MdO, MiStrategię, TeleCentrum czy TeleKlasę. Każdy projekt gdzieś zaczyna. Takim miejscem jest Inkubator MiŚOT-owych projektów.

Dużo mówi się ostatnio o Internecie Rzeczy. Na ISP Forum znajdują się nawet działy dedykowane temu zagadnieniu: MiŚOT dla LoRaWAN (MdL), MiŚOT dla Atmosfery (MdA) oraz MiŚOT dla InternetRzeczy.pl (MdI). W odpowiednich tematach możecie zgłosić chęć udziału.

Powyższe projekty poszukują operatorów-pasjonatów, którzy opanowali specjalistyczne umiejętności, takie jak:

  • Dla MdL: sieci RF/WIFI (propagacja, SWR, interferencje), Mikrotik OS (routing, w tym dynamiczny), Linux (routing, w tym dynamiczny);
  • Dla MdA: RF (propagacja, SWR, interferencje), ESP32, Python;
  • Dla MdI: Arduino, Raspberry, Python/Micropython, elektronika praktyczna.

Zapraszam do odwiedzenia forum polskich operatorów i dołączenia do projektów MiŚOT. Na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.

Inkubator będzie też odpowiednim miejscem do wystartowania z nowym projektem, który może usprawnić funkcjonowanie lokalnej społeczności w waszym otoczeniu.

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też: