TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Inicjatywa MiŚOT. Leon walczy o obniżenie stawek za korzystanie ze słupów elektroenergetycznych

Prezes UKE opublikował projekt decyzji w sprawie zmiany opłat za dostęp do słupów Tauron Dystrybucja z kwoty 4,50 zł na 1,73 zł. Konsultacje potrwają 30 dni. Czy stawka zostanie obniżona? Na tę decyzję trzeba poczekać do października.

Prawnicy skupieni wokół bloga Okablowani.pl wraz ze spółką Leon zwrócili się do Prezesa UKE z propozycją obniżenia stawek. Wcześniej prowadzono rokowania z TAURON Dystrybucja S.A. Brak porozumienia z właścicielem słupów sprawiło, że sprawa z prośbą o rozstrzygnięcie trafiła do Prezesa UKE.

W czasie postępowania administracyjnego prowadzonego w sprawie wniosku Leon, Prezes UKE rozpoczął konsultację projektów decyzji określających ramowe warunki dostępu do słupów elektroenergetycznych Tauron Dystrybucja S.A., Energa Operator S.A., Innogy Stoen Operator sp.  z o. o., Enea Operator S.A., PGE Dystrybucja S.A. Prezes UKE uznał, iż stawka za korzystanie ze słupów niskiego napięcia powinna wynosić: 1,73 zł, a średniego napięcia wynosi: 2,75 zł.

Nie wiadomo jak zakończą się ww. postępowania, ale Prezes UKE już w chwili uznał takie stawki za właściwe i również  w sprawie Leon postanowił obniżyć opłaty do poziomu 1,73 zł.

Obecnie każdy operator korzystający ze słupów elektroenergetycznych może próbować przekonać UKE do zmiany jego umowy.

Źródło: Okablowani.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...