Iliad wyłącza sieć. Ma ważny powód

Iliad

Największy francuski koncern telekomunikacyjny  Iliad wyłącza swoje usługi  w nocy. W godzinach 0:00 – 6:00 ponad 46 tysięcy komórek jest nieaktywnych. Firma ma jednak ważny powód, by posuwać się do takich kroków.

Wciąż wzrastają koszty energii elektrycznej, co obciąża zarówno odbiorców prywatnych, jak i przedsiębiorstwa. Wielu operatorów telekomunikacyjnych szuka sposobów na rozwiązania tego problemu. Często zwiększonymi kosztami prowadzenia działalności obciążani są także klienci, którym podnoszone są ceny taryf. Łatwo przewidzieć, że nie spotyka się to ze zrozumieniem klientów i wielu z nich szuka tańszych operatorów, by nie ponosić dodatkowych kosztów.

Iliad – francuska firma telekomunikacyjna znalazła inny sposób rozwiązania problemów ze wzrostem kosztów energii elektrycznej. Ma on w równym stopniu oszczędzić pieniądze, planetę i klientów. Sposobem jest wyłączanie sieci na noc.

Należąca do grupy Iliad sieci Free Mobile nie działa w godzinach 00:00 – 06:00. Zauważono bowiem, że w tym czasie w sieci jest mały ruch i nie ma uzasadnienia dla utrzymywania w aktywności pasm dużej prędkości. Dlatego w tych godzinach ogniwa 3G i 4G w paśmie 2100MHz oraz ogniw 5G przechodzą w stan czuwania. Komórki 3,5 GHz, 3G i 4G w paśmie 700 MHz są w trybie czuwania już od połowy września.

Chociaż oznacza to, że 46 tys. komórek jest nieaktywnych, to jednak w przypadku wykrycia dużego ruchu dochodzi do aktywacji systemu. Jednak decyzja o takim sterowaniu siecią pozwala firmie zaoszczędzić pieniądze i chroni wszystkich przed niepotrzebnymi stratami energii, co ma również wpływ na planetę.

Źródło: gamingdeputy.com.pl