TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ICOTERA wprowadza nowe standardy!

Icotera wprowadza wyznaczający nowe standardy gateway p2p warstwy trzeciej dla sieci fiber-to-the-home (ftth). Najnowsze rozwiązania Wi-Fi, niezależność od dostawcy, łatwość zarządzania i platforma Smart Home. Icotera wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na przyszłościowe optyczne sieci P2P, prezentując swój najnowszy P2P Residential Fiber Gateway – i6800 – który z pewnością stanie się bestsellerem wśród urządzeń CPE warstwy trzeciej.

Chcieliśmy, aby następca naszego cieszącego się dużym uznaniem urządzenia P2P warstwy trzeciej – IGW3000 P2P – był nowoczesny pod każdym możliwym względem. Zwłaszcza pod względem Wi-Fi,  mówi Peter Lund, CEO firmy Icotera. Podkreśla on cztery kluczowe atuty nowego gatewaya i6800:

  • Innowacyjne Wi-Fi
  • Niezależność od dostawcy
  • Łatwość zarządzania i instalacji
  • Unikatowa platforma Smart Home

Innowacyjne Wi-Fi
Wraz ze wzrostem znaczenia Wi-Fi w naszych domach, potrzeba szybkich i stabilnych połączeń bezprzewodowych staje się coraz bardziej istotna. Urządzenie CPE i6800 jest nie tylko kompatybilne wstecz z każdym urządzeniem 802.11 a/b/g/n z certyfikatem Wi-Fi CERTIFIED, ale również umożliwia obsługę najnowszego standardu 802.11ac. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania 802.11ac, urządzenie i6800 zapewnia nawet sześciokrotnie większą przepustowość niż jego konkurenci na rynku.
Stabilne Wi-Fi w domu użytkownika jest jedną z najważniejszych kwestii dla operatorów sieci i dostawców usług sieciowychmówi Kim Esben Jørgensen, CTO firmy Icotera. Wraz z tym produktem wprowadzamy na rynek fantastyczne rozwiązanie Wi-Fi, które pozwala użytkownikom końcowym doświadczyć stabilności połączeń bezprzewodowych porównywalnej z połączeniami kablowymi. To w połączeniu z interfejsami LAN, VoIP, CATV i USB 3.0 sprawia, że nasze urządzenie zdecydowanie wyprzedza konkurencyjne produkty na rynku.
Niezależność od dostawcy
Kolejnym wyróżnikiem urządzenia i6800 jest fakt, że zapewnia ono całkowitą swobodę wyboru dostawców rozwiązań. Urządzenie CPE i6800 nie jest ściśle powiązane z żadnym zastrzeżonym systemem zaplecza sieciowego i obsługuje połączenia z punktami dostępowymi innych producentów. Niezależność i swoboda wyboru dostawcy jest kluczową cechą produktów Icotera.
Dla operatora sieci i dostawcy usług oznacza to całkowity brak ograniczeń w zakresie wyboru systemów i produktów tworzących architekturę ich sieci, zarówno przed, jak i za granicą sieci optycznej.
Łatwość instalacji i zarządzania za pomocą TR-069 i auto-provisioningu
Gateway FTTH i6800 wymaga mniej pracy od operatorów sieci i dostawców usług. Dzięki systemowi dual-bank aktualizacja firmware’u jest błyskawiczna i niezawodna. Operatorzy sieciowi nie muszą również inwestować w drogie i przypisane do konkretnego producenta systemy zarządzania, ponieważ urządzenie CPE i6800 jest kompatybilne z większością współczesnych systemów zarządzania. Gateway optyczny Icotera może być kontrolowany zarówno przez jeden z wielu protokołów zarządzania SNMP, CLI (SSHv2 lub Telnet), TR-069 oraz przystępny dla operatora interfejs WWW – jak i niezawodny i bezobsługowy mechanizm auto-provisioningu. Co więcej, gateway FTTH i6800 kontynuuje wielokrotnie nagradzane założenia wzornicze swojego poprzednika, wykorzystując rozwiązanie typu slide-on, które zapewnia jego szybką i bezproblemową instalację.
Zintegrowana platforma Smart Home oferująca niezrównane możliwości
Kolejną nowoczesną funkcjonalnością urządzenia i6800 jest zintegrowana platforma Smart Home. Platforma ta oferuje użytkownikom doskonałe rozwiązania w zakresie monitoringu bezpieczeństwa, zarządzania energią i automatyzacji domu, które mogą stanowić ważny element oferty dostawcy usług, zapewniając im tym samym dodatkowe przychody i większą lojalność klientów.
Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym w prosty sposób, nie wychodząc z pracy, możemy otworzyć drzwi domu, a następnie wyłączyć system alarmowy, aby wpuścić hydraulika, który usunie awarię w kuchni, i jednocześnie w łatwy sposób obserwować jego pracę przez kamery systemu bezpieczeństwa. Możemy również oszczędzać energię, programując wyłączanie urządzeń elektrycznych o wybranych porach albo ustawiając automatyczne zmiany ustawień ogrzewania, gdy śpimy lub jesteśmy w pracy. Urządzenie i6800 jest gotowe do obsługi tych funkcji dzięki naszemu unikatowemu rozwiązaniu opartemu na chmurzemówi Peter Lund.
Oczekiwania rynkowe
Icotera planuje wprowadzić swój produkt na wielu rynkach europejskich i spodziewa się, że stanie się on bestsellerem wśród urządzeń CPE warstwy trzeciej, zwłaszcza w Europie Środkowej i Północnej, gdzie sieci P2P są szczególnie doceniane za ich nowoczesność i potencjał rozwojowy.
Spodziewamy się dużego popytu, nasza oferta jest bardzo bogata i wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują produktu o wysokiej jakości i atrakcyjnym wyglądzie przy jednoczesnym zachowaniu niskiego całkowitego kosztu użytkowania i dostępności odpowiednich funkcjonalności. Produkt cieszy się dużym zainteresowaniem w przedsprzedaży, a kilku nowych klientów już go testuje mówi Peter Lund.

Dane techniczne i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.icotera.com.

 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...