ISPORTAL ponownie objął patronat nad hakathonem HackYeah

HackYeah to największy stacjonarny hackathon w Europie skupiający się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań problemów dzisiejszego świata. W tym roku ponownie odbędzie się w Krakowie, ponownie pod patronatem naszego portalu.

Poprzednie wydarzenie zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie, także jako na mentorach projektów – mówi Łukasz Biernacki, aktywista Grupy MiŚOT.

Hackathon – co to jest?

Hackatony (lub hakathony) to maratony projektowania, wydarzenia skierowane do programistów, podczas których informatycy, a także inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu. Hackathony odbywają się w krótkim czasie, zazwyczaj na przestrzeni dnia lub weekendu. Dziewiąta edycja hackathonu HackYeah trwać będzie 24 godziny i odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Organizatorzy podkreślają, że co roku do ich wydarzenia dołączają tysiące programistów, designerów i entuzjastów IT z kilkunastu krajów. Poza niezapomnianymi wrażeniami zapewniają uczestnikom hektolitry kawy, nieprzyzwoite ilości pizzy oraz możliwość zdobycia dużych nagród pieniężnych (i wielu gadżetów technologicznych). Podczas maratonu uczestnicy będą mieli okazję do zdobycia nowych umiejętności oraz nawiązania kontaktu z profesjonalistami branży

Kreuj przyszłość

Znane są już dwa pierwsze zadania otwarte: HEALTH & WELL-BEING oraz wspomniane już CYBERSECURITY. Oznacza to, że na ich temat może powstać dowolna liczba rozwiązań, a uczestników ogranicza tylko wyobraźnia. Aby pozostać na bieżąco z kolejnymi wyzwaniami, zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia: https://hackyeah.pl

Co ważne – w wydarzeniu może wziąć udział praktycznie każdy, a jest to świetna okazja do zaprezentowania światu swoich umiejętności i pomysłów.

Dla naszych Czytelników mamy zaś wyjątkowy prezent – kod na darmowe bilety (basic): MiŚOT_ZAPRASZA. Upoważnia on do 100% zniżki i może być wykorzystany wielokrotnie.

SheHacks — kobiety w branży IT

W zeszłym roku HackYeah wyszło też z inicjatywą, aby pokazać branży, że IT to nie tylko męski świat. Wspólnie z ambasadorkami akcji organizatorom udało się zgromadzić 700 kodujących dziewczyn. Podczas tej edycji cele są dużo bardziej ambitne, ponieważ organizatorzy chcieliby pobić rekord świata w liczbie kobiet biorących udział w hackathonie. Do osiągnięcia celu potrzeba 1000 dziewczyn, które będą brać czynny udział w wydarzeniu. Można dołączyć do hackathonu jako ambasadorka akcji, wypełniając niniejszy: FORMULARZ.

Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

A tak było w zeszłym roku: MiŚOT-y na hackathonie HackYeah!