TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Grill z ISP Forum #1

Zapraszamy Was do nowego poniedziałkowego cyklu. Przekopiemy się przez stertę wpisów na Forum Polskich Operatorów Telekomunikacyjnych, pogrillujemy kilka postów i zjemy kebaba (lub kilka).

W pierwszym odcinku Grilla z ISP Forum przybliżę Wam koncept forum operatorów i działy, które warto tam odwiedzić. Na początku swojej przygody z forum radzę zajrzeć do sekcji Informacje Krytyczne, znajdziecie tam wszystkie przydatne porady, które pozwolą Wam użytkować owo miejsce. Dowiecie się też, o co chodzi z kebabami. 😉

Użytkowników do czerwoności rozpaliła dyskusja dotycząca nowelizacji prawa, które obejmuje operatorów – Nowe prawo dla ISP. “Wahadło polityczne” – tak podsumowano zmiany. Do łez (ze śmiechu lub smutku) doprowadził mnie też komentarz “A awarii też zabronią ustawą?”. Kilka tematów okołoprawnych znajdziecie w dziale Wiadomości z branży.

W dziale Internet warto zajrzeć też do wątków: Problem z instalacją Grub, malwaredomains.com – opinie oraz Problemy z internetem (MS Teams).

Osobiście uwielbiam przeglądać podforum dotyczące Sieci światłowodowych. Może mniej tu grillowania, ale zawsze można poczytać opinie prawdziwych ekspertów. Najnowszy wątek dotyczy Pomiaru OTDR. Uszanowanie również dla inwencji twórczej autora tematu Dylematy młodego spawacza!

Branża ISP to przede wszystkim budowa sieci. Gdy rozwiążemy problemy na papierze, może się okazać, że potrzebować będziemy wsparcia, gdy już łopata zostanie wbita w ziemię. Spokojnie, brać forumowa na ratunek! W dziale Budowa i instalacja dowiecie się wszystkiego o dostępie do kanalizacji, uszczelnieniu przepustu dachowego i kablowego, a także o infrastrukturze telekomunikacyjnej na obszarach POPC. “Zatrudnij Excela i policz” – rada prosta, acz złota. Tu mała dygresja: Excel każdego ratował z opresji w latach 90. ubiegłego wieku.

Zakończymy klasycznym Hyde Parkiem – relikt z lat 90/00, dalej ma się dobrze na ISP Forum. Ważne! Nie jest to żywa skamielina, mamy tam przede wszystkim tematy bieżące: koronawirus, premie pracownicze i szkolenia EFS.

Jesteś operatorem telekomunikacyjnym? Łap kebaba i dołącz do ISP Forum już teraz!

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...