TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Google – koniec monopolu?

Europejscy użytkownicy smartfonów z Androidem zostaną wkrótce mile zaskoczeni. Konfigurując pierwszy raz swój smartfon, będą mogli wybrać inną wyszukiwarkę niż Goggle, o czym informuje COMPUTERWORLD.PL.

Właściciele telefonów z Androidem zawsze mieli taką alternatywę, ale dopiero teraz będą mogli dokonać tego wyboru podczas pierwszej konfiguracji telefonu. Google zacznie oferować taką możliwość już niedługo. Firma została do tego zmuszona przez europejski urząd antymonopolowy. Stwierdził on, iż narzucając swoją wyszukiwarkę, Google wykorzystuje pozycję monopolisty na rynku i łamie prawo. Google musi również zapłacić grzywnę w wysokości 5 mld dolarów.

Firma opublikowała już listę wyszukiwarek alternatywnych, spośród których użytkownik będzie mógł wybrać domyślną. Możliwość takiego wyboru dostaną użytkownicy z 31 krajów europejskich. W każdym z nich będzie to inny zestaw trzech wyszukiwarek. Polski użytkownik Androida będzie miał do wyboru wyszukiwarki: DuckDuckGo, Info.com i Yandex. Pierwszą z nich (DuckDuckGo) ujrzy każdy użytkownik, niezależnie od kraju.

Źródło: COMPUTERWORLD.PL

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...