Gmina Stare Bogaczowice ma Wi-Fi z projektu unijnego

32

Maj 2022 r. to koniec montażu urządzeń do bezpłatnego internetu w Gminie Stare Bogaczowice. Od teraz mieszkańcy i przyjezdni będą mogli korzystać z sieci WiFi4EU sfinansowanej z UE. HotSpoty znajdują się w 13 lokalizacjach zewnętrznych i jednej wewnętrznej.

Ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do internetu WiFi4EU wspiera tworzenie sieci na terenie całej wspólnoty. Właśnie z niego dofinansowano  powstanie HotSpotów w Gmienie Stare Bogaczowice. Gmina otrzymała 15 tys. euro na budowę sieci dostępowej.

Urządzenie wewnętrzne zamontowano w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice. Urządzenia zewnętrzne znajdują się w 13 lokalizacjach. Są to parking Urzędu Gminy Stare Bogaczowice, Stadion Sportowy, Gminne Centrum Biblioteczno –Kulturalne, dwie szkoły podstawowe, kilka świetlic, orlików czy placów zabaw.

W każdym z tych miejsc dostępny jest internet o prędkości do 30 Mbit/s. Po zaakceptowaniu regulaminu i zalogowaniu do sieci można z niego korzystać przez 4 godziny, bo tyle trwa jedna sesja. Później należy zalogować się powtórnie.

Sieć została wybudowane przez firmę BudujemyWiFi.pl (Energobilans).

Źródło: starebogaczowice.ug.gov.pl