Rendin – wynajem mieszkań w aplikacji

44

Estoński start-up Rendin umożliwia lokatorom wynajem mieszkań bez kaucji. Właściciele mają dzięki niemu gwarancje bezpieczeństwa. Cała procedura odbywa się online. Teraz dostępna także w Polsce.

– Platforma łączy wynajmujących ze zweryfikowanymi lokatorami. Umożliwia im podpisanie umowy online. Najemca nie musi z góry wpłacać kaucji, a wynajmujący może liczyć na zabezpieczenie w wysokości do czterokrotności miesięcznego czynszu – wyjaśniają przedstawiciele start-upu.

Estoński start-up postanowił uprościć procedury wynajmu mieszkań zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo transakcji.

Rendin daje właścicielom gwarancje zabezpieczenia finansowego wynajmu. Platforma sama weryfikuje najemców. Pobiera też co miesiąc 2,5 proc. czynszu od najemcy (możliwe jest też pobieranie opłaty od właściciela i zależy to od porozumienia stron). Jeśli najemca przestaje płacić lub coś zniszczy, to uruchamia się gwarancje finansowe.

Jak korzystać z Rendin?

– Wystarczy, że zarejestrują się [red. właściciele] w serwisie i dodadzą ofertę swojej nieruchomość wraz z warunkami umowy. Z kolei lokator tworzy swój profil i uzupełnia dane. Rendin sprawdza m.in. historię kredytową najemcy, weryfikuje jego dochody. Po weryfikacji może on wynająć mieszkanie bez kaucji – wyjaśniają twórcy.

Cały proces odbywa się w aplikacji mobilnej. Zarówno weryfikacja jak i podpisanie umowy.

Rendin działa w Estonii od marca 2020 r. Teraz dostępny jest także w Polsce. W obu krajach zweryfikowano już ponad 9,5 tys. lokatorów. Ze wsparciem platformy podpisano też ponad 2,5 tys. umów.

Źródło: rp.pl