TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Gemini w Wiadomościach Google – jak wpłynie na pisanie SMSów?

Na konferencji I/O 2024 Google ogłosił nowości związane ze sztuczną inteligencją. Teraz wprowadza je do swoich usług. Jedną z nich jest Gemini w Wiadomościach Google. Ma przypominać wirtualnego asystenta zwierającego opcje takie jak planowania wydarzeń czy napisania życzeń na daną okazję. W założeniu zmieni to sposób, w jaki użytkownicy tworzą wiadomości tekstowe.

Google swoje zaawansowane narzędzia AI wprowadza do kolejnych usług. Pojawiają się w Mapach, Gmailu czy zdjęciach. Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji wprowadzone zostaną również do wyszukiwarki Google.

Wiadomości Google z Gemini

Zmiany dotarły również do aplikacji do konwersacji. Gemini pojawia się w Wiadomościach Google w języku angielskim i francuskim w Kanadzie. Nowe rozwiązanie może być używane do „szkicowania wiadomości, planowania wydarzeń lub prowadzenia rozmów”. Pozwala to na szybkie generowanie życzeń urodzinowych, oficjalnych komunikatów czy sprawniejsze pisanie SMS-ów.

Funkcja została zoptymalizowana w taki sposób, by pozwolić na tworzenie zwięzłych odpowiedzi i bezpośrednią rozmowę 1:1. Pośród możliwości reakcji jest przytrzymanie odpowiedzi, by zostać kciuk w górę czy w dół, oznaczyć tekst gwiazdką czy przesłać go dalej.

Nowość na razie nie dotyczy EOG, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym Polski), Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Indii. Jednak w przyszłości mają one pojawić się w kolejnych krajach i kolejnych językach.

Źródło: android.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...