TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Drugi numer ISProfessional już dostępny!

W najnowszym wydaniu “ISProfessional”, skupiono się na dynamicznie rozwijających się smart community, czyli inteligentnych społecznościach, które rewolucjonizują sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i wchodzimy w interakcje ze światem wokół nas. W erze cyfrowej, gdzie technologia staje się coraz bardziej integralną częścią naszej codzienności, smart community wyłaniają się jako kluczowe elementy w kształtowaniu przyszłości życia miejskiego i wiejskiego.

Specjalny reportaż koncentruje się na kilku pionierskim projekcie smart community w Polsce. Przeczytać można, jak różnorodne podejścia do tej koncepcji są wdrażane w gminie Galewice i jakie lekcje mogą wyciągnąć z tych doświadczeń inne samorządy w kraju. Z niniejszego „ISProfessional” dowiedzą się Państwo, jak innowacje przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz jak wpływają na bezpieczeństwo i prywatność w lokalnych środowiskach.

Nie zabrakło również stałych rubryk. Marcin Zemła w cyklu „Z notatnika bezpiecznika” prezentuje różne podejścia w związku z cyberbezpieczeństwem, a Krzysztof Zawadzki rozważa, czy akcje spółek to dobra inwestycja. Warto też zwrócić uwagę na nowy cykl „Zmora inspektora”, w którym rozważane są prawne aspekty RODO. O autonomicznym busie, który porusza się po drogach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, przeczytają Państwo w felietonie.  

ISProfessional #2 do pobrania tutaj.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...