TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa mufo-przełącznica FTTX MDU J16 w XBEST.PL

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl poszerzyła swoją ofertę o nowy model mufo-przełącznicy marki Tracom, oznaczony symbolem FTTX MDU J16 (2xPG + uncut port) +Patch Panel.

pasek

Obudowa posiada stopień ochrony IP65 i wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, wysokie (+60°C) i niskie (-40°C) temperatury oraz substancje chemiczne. Wymiary mufy wynoszą 115×85×24 mm. Przeznaczona jest do montażu na ścianie lub innym obiekcie dzięki śrubom, które są dołączone w zestawie wraz z mufą.

Mufa posiada 2 porty magistralne z dławikami PG (11 mm) oraz w port owalny UNCUT (2 x 14mm) umożliwiający wprowadzenie kabla magistralnego w przelocie (rozszytego) – bez konieczności jego przecinania. Kable klienckie (również te zakończone złączami) można wprowadzić przez jeden z 16 portów.

Mufę wyposażono w dwie kasety, z czego górna posiada panele pozwalające na umieszczenie do 16 adapterów SC Simplex. Ponadto jeden z paneli jest uchylny co pozwoli na wgląd oraz dostęp do grzebieni na tacce spawów. Ponadto w jego tylnej części znajduje się miejsce do instalacji dwóch spliterów 1×2, 1×4 lub 1×8 w obudowie STEEL.

Dolna kaseta pełni rolę standardowej tacki światłowodowej, na której znajdują się miejsca na 16 osłonek spawów (przy ich podwójnym ułożeniu) oraz uchwyty do organizacji włókien.

Pod kasetami znajdują się uchwyty przeznaczone na organizację zapasu tub oraz kabli światłowodowych.

Montaż światłowodów magistralnych ułatwiają metalowe uchwyty wraz z opaskami ślimakowymi, a wszystkie metalowe komponenty wykonane zostały z materiałów odpornych na korozję. W konstrukcji mufy nie mogło zabraknąć sprawdzonego rozwiązania z poprzednich modeli jakim jest klamrowy mechanizm zamykania. Dodatkowo całość jest zamykana śrubą na specjalny klucz, który dołączony jest w zestawie.

W komplecie otrzymujemy zestaw akcesoriów dodatkowych, przydatnych podczas instalacji kabli w mufie jak i samej mufy, takich jak: śruby i kołki montażowe, opaski samozaciskowe oraz osłonki spawów.

Pełna oferta produktów marki Tracom dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności mufy światłowodowej FTTX MDU J16 oraz innych modeli.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze