TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Finalizacja akwizycji Netii może już w 2021 roku

Netia prowadzi rozmowy w sprawie potencjalnych akwizycji – mówi prezes spółki Andrzej Abramczuk. Chociaż pandemia spowolniła działania, to teraz prowadzone są rozmowy, które mogą zakończyć się jeszcze w 2021 roku.

Abramczuk powiedział, że pandemia nie wspierała procesów o M&A. W tych sprawach rozmowy odbywają siew cztery oczy a nie za pośrednictwem narzędzi online.

– Odbywają się spotkania. Kiedy osiągną efekt pozytywny, wówczas poinformujemy rynek – powiedział prezes chociaż dodał, że jest szansa, że sytuacja rozwiąże się do końca tego roku

Już w listopadzie 2019 roku Netia kupiła ISTS za prawie 35 mln zł. To przejęcie dostawcy usług internetowych w tym szerokopasmowego dostępu do internetu w Krakowie.

Natomiast w roku 2020 spółka kupiła łomżyński IST za 8,8 mln zł oraz centrum przetwarzania danych w Krakowie. Ta druga transakcja pomiędzy Netią i Ringier Axel Springer Polska opiewała na kwotę około 34 mln zł.

Źródło: bankier.pl, PAP Biznes

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze