Facebook wymusił usunięcie nakładki „odobserwuj wszystko”

86

Louis Barclay został zbanowany przez Facebooka za stworzenie narzędzia, które pozwala odobserwować wszystkie zaobserwowane strony. Twórca zdecydował się wycofać nakładkę.

Konstrukcja Facebooka umożliwia hurtowe obserwowanie różnych stron, jednak przeciwna aktywność wymaga więcej wysiłku.  Dlatego Louis Barclay stworzył nakładkę, która umożliwia całkowite usunięcie wszystkich zaobserwowanych stron. Wtedy w obserwowanych zostają jedynie znajomi. Chciał on w ten sposób zminimalizować negatywny wpływ portalu społecznościowego, a zostawić jego pozytywne funkcje.

Jednak Facebookowi nie spodobała się stworzenie takiej możliwości. Postanowił pozbyć się tej niewygodnej dla własnych interesów nakładki. Do Louisa Barclaya została wysłana wiadomość informująca o możliwości wejścia z nim na drogę prawną. Zablokowano też jego konto na Facebooku i Instagramie.

Po tych krokach Barclay usunął swoje narzędzie z sieci. Nadal jednak twierdzi, że wie, jak ograniczyć negatywne skutki Facebooka. Ale wiadomo już, jak na takie innowacje reaguje gigant, któremu nie jest to na rękę.

Źródło: dobreprogramy.pl