Centrum logistyczne AliExpress w Polsce

AliExpress

AliExpres- platforma e-commerce z Chin ma w planach otwarcie pierwszego centrum logistycznego w Polsce. Powstać ma niedaleko Łodzi i obsługiwać klientów nie tylko z Polski, ale też z sąsiednich krajów. Przyspieszy to dostawy zamawianych towarów.

Otwarcie centrum logistycznego niedaleko Łodzi planowane jest na 11 listopada- w Dniu Singla świętowanym na platformie. Ma mieć powierzchnię  10 tys. metrów kwadratowych. Budowane jest we współpracy ze spółką logistyczną Cainiao.

Jest to największa inwestycja infrastrukturalna AliExpress w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach – podkreśla Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

Powstanie centrum ma gwarantować przyspieszenie dostaw przesyłek. Czas ten ma wynosić do 3 dni na terenie kraju. W większych miastach takich jak Łódź, Poznań, Kraków czy Warszawa dostawy mogą być realizowane nawet następnego dnia od zamówienia

Z centrum będą wysyłane zamówienia nie tylko na teren Polski, ale również do Czech, Austrii, Słowacji i Niemiec.

Obiekt ma służyć jako centrum realizacji dla sprzedawców współpracujących z AliExpress. Będą z niego wysyłane zamówienia na terenie Polski, a także do sąsiednich krajów: Czech, Austrii, Słowacji i Niemiec

Źródło:wirtualnemedia.pl