Facebook uruchamia Messenger Rooms. Wideokonferencje na 50 osób

830
fot. Facebook Messenger Rooms

Facebook udostępnił nową usługę o nazwie Messenger Rooms. Pozwala ona na wideokonferencje z udziałem nawet 50 osób.

Messenger Rooms pozwala użytkownikom Facebooka i Messengera na stworzenie wirtualnego pokoju, w którym można prowadzić rozmowy wideo. Można do takiego pokoju zapraszać inne osoby. Co ważne, osoby te nie muszą korzystać z Facebooka. Do rozmowy może dołączyć każdy, klikając w wygenerowany link.

W wideokonferencji na Facebooku udział może wziąć maksymalnie 50 osób, bez żadnych ograniczeń czasowych. Gigant pomyślał także nad zapewnieniem bezpieczeństwa i prywatności osób biorących udział w konwersacji. Użytkownicy podczas korzystania z Messenger Rooms mogą używać efektów AR oraz funkcji opartych na sztucznej inteligencji, takich jak specjalne 360-stopniowe tła czy możliwość modyfikacji oświetlenia. Tworząc pokój użytkownik decyduje kto może go widzieć i do niego wejść. Ma także prawo usunięcia wybranej osoby z rozmowy oraz zablokowania pokoju, tak aby nikt więcej nie mógł do niego dołączyć.

Facebook wprowadza obecnie Messenger Rooms w wybranych krajach. Na całym świecie usługa ma być dostępna w ciągu kilku tygodni.

Źródło: Wirtualne Media