TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Facebook nie działa. Tak samo Instagram i Messenger. Awaria Mety

W okolicach godziny 16 przestały działać Facebook, Instagram i Messenger. Użytkownicy mają problemy z logowaniem do usług. Dostają informację o złym haśle lub całkowitym braku dostępu.

W serwisie downdetector rośnie liczba zgłoszeń awarii usług oferowanych przez firmę Meta. Głównym problem dotyczy Facebooka. W okolicach godziny 16:00 pojawiło się ponad 126 tysięcy zgłoszeń.

Problemy dotyczą także Instagrama oraz Messengera. Nie można zalogować się do usług, pojawia się informacja o wpisywaniu złego hasła, nie działa też jego resetowanie.

Problem dotyczy nie tylko Polski, ale całego świata. Informacje o awarii spływają z Europy, Azji czy USA.

Aktualizacja godzina 17:00

Do godziny 17:00 sytuacja się nie poprawiła. Liczba zgłoszeń jeszcze wzrosła. Zgłaszający mają problem głównie z logowaniem (71 proc. zgłoszeń), ale też zgłaszają problemy z aplikacją (22 proc.). W sumie jest już prawie 200 tysięcy zgłoszeń.

AKTUALIZACJA 17:30

Sytuacja wydaje się wracać do normy. Na Facebooka i Messengera można się już zalogowac. Niektórzy zgłaszają jeszcze problemy z aktualizowaniem treści, ale wydaje się, że awaria dobiega końca.

Nadal w wielu miejscach są jednak problemy z Instagramem, na który można sięzalogowac, ale nie wyświetlają się na nim treści.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...