TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Facebook Marketplace w Polsce!

 
Od 30 listopada Facebook Marketplace, usługa umożliwiająca wyszukiwanie oraz kupno-sprzedaż przedmiotów między użytkownikami popularnego serwisu, dostępna jest w Polsce. Czy to oznacza zmierzch OLX i wielki odwrót sprzedawców indywidualnych z Allegro?
Do tej pory z funkcji ogłoszeń sprzedażowych mogli korzystać tylko członkowie grup kupna i sprzedaży – według danych Facebooka przyciągały one ok. 550 mln odwiedzających miesięcznie. W 2016 roku serwis wprowadził usługę Marketplace. Umożliwia ona wyszukiwanie ofert i kontakt ze sprzedającym każdemu użytkownikowi FB. Pojawiała się stopniowo w kolejnych krajach, od końca listopada jest także w Polsce.
Pojawiają się głosy, że ze względu na swą popularność Facebook może teraz zagrozić takim serwisom jak OLX czy Allegro. Przewagą tego ostatniego pozostaje choćby możliwość płatności za pośrednictwem serwisu. Facebook Marketplace nie ma takiej funkcji. Pozwala tylko na wyszukiwanie ofert i kontakt ze sprzedającym. Zasady płatności ustalają sami zainteresowani.
Większość polskich użytkowników zyska dostęp do usługi w ciągu kilku tygodni – jak podaje Facebook, na razie trwa uczenie algorytmów serwisu działania na naszym rynku, np. odsiewania fałszywych ogłoszeń.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...