TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Cyfrowy Polsat kupuje Netię!

Zamiast rozbicia medialnych molochów jest postępująca konsolidacja. Do tego dochodzi niespodziewany moment transakcji – na to m.in. zwracają uwagę eksperci komentujący doniesienia o poważnych zakupach Polsatu. Te idą w setki milionów złotych. Wielkie zainteresowanie transakcje budzą wśród inwestorów. We wtorek może się sporo dziać nie tylko na akcjach Cyfrowego Polsatu i Netii, ale też Orange.
Na 25. urodziny Polsat sprawił sobie naprawdę duży prezent. Grupa Cyfrowy Polsat, której głównym właścicielem jest miliarder Zygmunt Solorz-Żak, kupiła udziały w kilku spółkach. W efekcie przejmuje kanały: Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV. Do tego nabywa jedną trzecią udziałów w spółkach, do których należą stacje Fokus TV i Nowa TV. Za wszystko zapłaci około 103 mln zł.
Na tym nie koniec. Z punktu widzenia biznesowego znacznie ważniejsze jest zlecenie zakupu pakietu 32 proc. akcji Netii, za które Cyfrowy Polsat zapłaci 638,8 mln zł. To dopiero pierwszy krok w przejęciu konkurenta, bo docelowo chce mieć niemal pełną kontrolę, którą zapewni już osiągnięcie 66 proc. wszystkich udziałów.
[źródło: Strategia zakupu Netia]

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...