TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Europejska Inicjatywa Płatności

9 listopada wspólne oświadczenie popierające Europejską Inicjatywę Płatności przyjęły Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Holandia, Belgia oraz Polska. Do inicjatywy przyłączyło się 30 instytucji, głównie są to banki takie jak PKO BP.

European Payment Initiative – Europejska Inicjatywa Płatności , w skrócie EPO jest rozwiązaniem z zakresu płatności. Łączy ono karty i przelewy natychmiastowe pod jedną marką.

– Budowa Europejskiego Systemu Płatniczego to odpowiedź instytucji finansowych UE na potrzeby przedsiębiorców i konsumentów w coraz bardziej cyfrowej i bezgotówkowej gospodarce. Dlatego Polska wspólnie z 6 krajami UE przystąpiła do inicjatywy politycznego wsparcia dla tego projektu – mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

W perspektywie powstać ma europejskie rozwiązanie przeciwdziałające fragmentacji rynku istniejącej na europejskim rynku płatności detalicznych. Ma to również zwiększyć bezpieczeństwo systemu płatniczego.

– Sukces systemu płatności BLIK, który w ciągu kilku lat stał się wiodącym rozwiązaniem płatniczym w płatnościach internetowych w Polsce to dowód, że Polska ma doświadczenie w tym zakresie – podkreśla minister Kościński.

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze