Słaby internet w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej są problemy z internetem. Na osiedlu Za Torami można korzystać jedynie z internetu mobilnego. Jeden z mieszkańców postanowił poskarżyć się na ten stan rzeczy do urzędników.

– Na nasze osiedle dostarczany jest tylko internet mobilny ze słabym sygnałem i przez to często nie działa – skarży się pan Kamil.

A to powoduje problemy z nauką zdalną dzieci i pracą zdalną dorosłych. Najgorzej jest w okolicy ulicy Długiej.

Na samym narzekaniu się nie skończyło. Skierował on bowiem petycję do prezydenta. Pyta w niej, czy samorząd zamierza poprowadzić światłowód w ulicy Długiej by rozwiązać problemy mieszkańców z dostępem do internetu.

Maciej Buczyński, zastępca prezydenta odpowiedział jednak, że „miasto nie jest operatorem telekomunikacyjnym”.

– Nie realizujemy zadań budowy infrastruktury światłowodowej . Ale w ramach budowy czy też przebudowy dróg realizujemy kanały technologiczne, ułatwiając tym samym operatorom w dotarciu z usługami do mieszkańców – stwierdził Buczyński.

Taka odpowiedź nie stanowi rozwiązania problemu z internetem. Nadzieją są plany budowy światłowodów ujawnione przez jednego z operatorów portalowi dzienniikwschodni.pl/

– Dla ponad 20 adresów na ulicy Długiej mamy w planie budowę linii światłowodowej, która powinna zostać zrealizowana w przyszłym roku – poinformowało biuro prasowe Orange Polska.

Jak widać głośne projekty cyfryzacji Polski nie do każdego miejsca docierają z jednakową intensywnością.

Źródło:dziennikwschodni.pl