TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Europa w cyfrowej tabeli wyników UE!

Według najnowszych danych Europa jest na dobrej drodze, by do 2015 r. zrealizować 95 spośród 101 celów agendy cyfrowej, co stanowi ogromny postęp.

Obywatele i przedsiębiorcy w UE coraz częściej wchodzą do sieci, robią zakupy przez internet, mają większe zaufanie do rozwiązań teleinformatycznych i sprawniej z nich korzystają. Często jednak nie mają dostępu do szybkiego internetu szerokopasmowego – szczególnie na terenach wiejskich – by zaspokoić swoje zapotrzebowanie na usługi cyfrowe. Nadal istnieje też ogromna przepaść pomiędzy obywatelami w zakresie umiejętności cyfrowych .
Zmiany pozytywne:

  • Wzrosła liczba osób regularnie korzystających z internetu: od 2010 r. odsetek osób używających internetu przynajmniej raz w tygodniu wzrósł z 60 proc. do 72 proc.
  • Duży postęp w obrębie grup w niekorzystnej sytuacji: więcej bezrobotnych i osób o niskim wykształceniu korzysta z internetu.
  • Liczba osób nieużywających internetu spadła o jedną trzecią: 20 proc. obywateli UE nigdy nie korzystało z internetu, czyli o 1/3 mniej niż 4 lata temu.
  • Znacznie popularniejsze zakupy internetowe: 47 proc. obywateli UE robi zakupy w sieci, ich odsetek wzrósł więc o 10 proc.
  • Szybki internet szerokopasmowy: dostępność mobilnego internetu szerokopasmowego 4G znacząco wzrosła – wynosi 59 proc. w porównaniu do zeszłorocznego wyniku – 26 proc.

Pozostałe wyzwania:

  • Małe przedsiębiorstwa wciąż nie wykorzystują możliwości, jakie oferuje internet
  • Tereny wiejskie: jedynie 18 proc. gospodarstw domowych na terenach wiejskich w UE ma dostęp do szybkiego internetu szerokopasmowego.
  • Stagnacja rozwoju usług administracji elektronicznej w 2013 r. Z tej formy korzysta jedynie 42 proc. obywateli UE.

Pełna Tabela Wyników Agendy Cyfrowej – TUTAJ 
Źródło: www.europa.eu
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...