TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Krzysztof Gawkowski nowym ministrem cyfryzacji

Wiadomo już jak ma wyglądać przydział poszczególnych resortów w nowym rządzie utworzonym przez Donalda Tuska. Potwierdza się informacja, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie zatem Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Krzysztof Gawkowski został powołany przez Donalda Tuska na wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Cyfryzacji.

To, że Krzysztof Gawkowski ma zostać szefem resortu cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska przekazał już wcześniej Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska) na antenie Polskiego Radia. Brak wotum zaufania do rządu Mateusza Morawieckiego i wybór Donalda Tuska na nowego Przewodniczącego rady Ministrów potwierdziły też kierunek zmian w resorcie.

Głosy o tym, że to Krzysztof Gawkowski ma zostać ministrem cyfryzacji pojawiały się już wcześniej. Grzegorz Napieralski określił tę kandydaturę jako bardzo dobrą decyzję.

Co ma wspólnego Gawkowski z cyfryzacją?

Krzysztof Gawkowski to m.in. współautor koncepcji cyfryzacji państwa. Przedstawił ją w kampanii wyborczej. Mówił też o utworzeniu Agencji Cyberbezpieczeństwa i znalazło się to w programie wyborczym Lewicy.

Gawkowski nie chciał dotąd wypowiadać się na temat swoje roli w rządzie Donalda Tuska. Jednak mówił, że technologie i rozwój leżą w kręgu jego zainteresowań. Tymi tematami zajmuje się od 17 lat.

Zaprzysiężenie nowego rządu będzie miało miejsce 13 grudnia 2023 r.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze