TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Do 2030 roku znikną ludzie z Samsunga

Samsung inwestuje miliony w nowoczesne rozwiązania. Celem firmy jest rezygnacja z ludzi do 2030 r. Produkcja półprzewodników ma się odbywać bez ich udziału.

Na rynku półprzewodników działa sporo firm. Jednak najnowsze technologie są domeną tylko niektórych. Głównie mowa o TSMC, ale tuż za nią są Intel i Samsung. Ta ostatnia ma ambitne plany na kolejne lata. Do 2030 r. chce w pełni zautomatyzować swoje zakłady produkcyjne. Pozwoli to całkowicie zrezygnować z pracy ludzi. Ale to wymaga stworzenia specjalnych systemów.

Samsung inwestuje miliony

Dlatego firma inwestuje miliony wonów w „Smart Sensing System”. Ma on monitorować i analizować proces produkcji w czasie rzeczywistym. Działania podejmowane są w celu poprawy wydajności i przekształcenia sposobu działania fabryk.

Już teraz system może automatycznie sterować jednorodnością plazmy. Ma to kluczowe znaczenie dla procesów trawienia, osadzania i czyszczenia podczas produkcji półprzewodników.

„Smart Sensing System” to praca zespołowa. Samsung nawiązał też współpracę z koreańskimi uczelniami. Jeśli utrzyma tempo prac nad systemem, to produkcja półprzewodników bez udziału człowieka do 2030 r. może stać się faktem.

Źródło: telepolis

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...