Dane z WhatsAppa trafiają do FBI

313
WhatsApp

W serwisie „Rolling Stone” pojawił się raport FBI, który może skutecznie zniechęcić o korzystania z WhatsAppa. Wynika z niego, że FBI posiada dostęp do wiadomości, które przesyłane są na tym komunikatorze. Podobnie sytuacja wygląda z iMeggage.

Jeśli ujawniony w serwisie report okaże się prawdą, to wielu użytkowników tych komunikatorów może mieć obawy co do bezpieczeństwa i prywatności prowadzonych na nich rozmów.

Według informacji podanych w serwisie „Rolling Stone” dokument jest wewnętrznymi wytycznymi FBI opublikowanymi 7 stycznia 2021 r. Dotyczy tego kto i w jaki sposób zyskuje dostęp do danych z komunikatorów. W grę wchodzą WhatsApp, Line oraz iMessage.

Rzecznik WhatsApp potwierdził w rozmowie z „Rolling Stone”, że firma po wpłynięciu wniosku z FBI, przesyła do biura dane. Na stworzenie raport potrzeba zaledwie 15 minut.

Wygląda na to, że nie tylko Chiny wykorzystują prywatne firmy do realizowania celów politycznych i śledzenia obywateli. Najwyraźniej w USA wykorzystywane są podobne mechanizmy.

Źródło: dobreprogramy.pl