TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Priorytetowe szczepionki dla ISP?

Ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup społecznych. Czy wśród profesji, które powinny mieć wcześniejszy dostęp do szczepionki powinni być pracownicy przedsiębiorstw telekomunikacyjnych?

O zapewnienie szczepionki dla pracowników telekomunikacyjnych, którzy pracują w terenie i mają kontakt z innymi osobami, zaapelował podczas trwającego 13. Forum Gospodarczego TIME prowadzący Krzysztof Węglarz.

Znaczenie sektora telekomunikacyjnego w czasach pandemii jest nie do przecenienia. To właśnie dostęp do internetu zapewnił możliwość pracy i edukacji w sposób zdalny, gdy wymagane jest zachowanie odpowiednich procedur sanitarnych i dystansu społecznego. Zadbanie o pracowników telekomunikacyjnych również powinno mieć kluczowe znaczenie dla rządzących.

Krzysztof Węglarz w odpowiedzi na pytanie zadane przez ISPortal dodał, że „sektor telekomunikacyjny w chwili obecnej w rzeczywistości odpowiada za bezpieczeństw, zdrowie edukacje, pracę zdalną, praktycznie każdy segment gospodarki. To od pracowników, którzy pracują w terenie zależy stan i bezpieczeństwo sieci”. Zdaniem doradcy zarządu KIGEiT pracownicy telekomunikacyjni powinni być objęci priorytetowym szczepieniem. Ze stanowiskiem członków izb gospodarczych zrzeszających przedsiębiorców polskiego rynku telekomunikacyjnego, w tym KIKE, oraz branży ICT można zapoznać się tutaj.

Przynajmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już 4,09 mln Polaków. Wśród grupy priorytetowej są m.in. pracownicy systemu opieki zdrowotnej. Obecnie prowadzone są zapisy dla:

  • osób w wieku od 65 lat,
  • pacjentów z chorobami przewlekłymi,
  • służb mundurowych.

Założenia Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie gov.pl.

Źródło: FG TIME / ourworldindata.org

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...