TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Czy Google Maps stracą przydatną funkcję?

Google Maps są chyba najpopularniejszą aplikacją wykorzystywaną do nawigacji przez pieszych i kierowców. Pojawiają się przecieki, że z aplikacji zniknie przydatna funkcja, z której korzystali kierowcy. Ale dla Polaków to nie problem.

W lutym 2024 r. z Google Maps ma zniknąć tzw. Tryb samochodowy. Do takich informacji dotarł serwis 9to5Google. Tryb działa podobnie jak Android Auto. Ekran mapy wyświetla poza mapami duże ikony, które pozwalają na szybki odbiór połączeń, obsługę multimediów czy korzystanie z Asystenta Google. Teraz ma to zniknąć.

Kto korzystał z tej funkcji Google Maps?

Z funkcji korzystali użytkownicy w:
– Australii,
– Francji,
– Hiszpanii,
– Indiach,
 – Kanadzie,
– Meksyku,
– Niemczech,
– Stanach Zjednoczonych,
– Wielkiej Brytanii,
– Włoszech.

Informacja o tym, że tryb samochodowy ma być wycofany na początku 2024 r. znalazła się nawet w najnowszej wersji Map Google. Jednocześnie zasugerowano użytkownikom korzystanie z asystenta głosowego:

Aby zadzwonić, wysłać wiadomość lub odtwarzać multimedia podczas korzystania z nawigacji, dotknij mikrofonu i użyj Asystenta Google.

Czy zniknięcie tej funkcji to problem?

Chociaż Google nie potwierdza tej informacji w żaden inny sposób niż przez wzmiankę w samej aplikacji, to ewentualność zniknięcia tryby samochodowego jest dla wielu problemem.

Jednocześnie wiele osób w ogóle jeszcze nie miało okazji z funkcji skorzystać. Wprowadzono ją bowiem tylko do wymienionych państw. W kolejnych miała się pojawić dopiero z czasem. Wygląda na to, że w innych krajach – tym w Polsce, w ogóle takiej możliwości nie będzie. Funkcja zniknie, zanim się tam pojawi.

Źródło: komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...