TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Czy będzie w końcu światłowód w Wąsoczu?

Mieszkańcy miejscowości Wąsosz w gminie Końskie nie mogą doczekać się aktywnego światłowodu, który ułatwiłby im wszystkim życie. W miejscowości jest słaby zasięg telefonii komórkowej, dlatego tak istotny jest tam światłowód. Mieszkańcy zwracają się z prośbami o interwencję nawet do mediów. Czy w końcu doczekają się światłowodu?

W Wąsoczu wszyscy czekają na finał inwestycji  światłowodowej. Z uwagi na słaby zasięg telefonii komórkowej to światłowód jest jedyną nadzieją na dobry dostęp do internetu.

Dostawca infrastruktury w pewnym momencie przerwał pracę, nie informując nas dlaczego. Wszystko szło dobrze, a obecnie temat światłowodu u nas się bardzo przedłuża. Problem jest duży, bo w wiosce są ogromne problemy także z zasięgiem, a to przekłada się na bezprzewodowy internet – napisał  pan Marcin do tkn24.pl, portalu informacyjnego Powiatu Koneckiego.

Odpowiedzialna za inwestycje w tym regionie jest Nexer. Dlatego to do tej firmy zwrócono się z wyjaśnieniem sprawy i odpowiedzenie na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie: Kiedy będzie światłowód?

–Budowa sieci została zakończona, w tym momencie trwają testy, później jeszcze pozostanie załadowanie adresów do systemów. Cały proces zakończy się najpóźniej do połowy kwietnia bieżącego roku […] Jeśli nic po drodze się nie wydarzy, to w marcu Nexera w porozumieniu z gminą będzie organizować spotkania informacyjne dla mieszkańców, których będzie obejmował nowy zasięg. Chwilę wcześniej razem z dostawcami usług internetowych Nexera będzie prowadzić akcję informacyjną na danym obszarze – poinformował Jakub Zaryński z Nexery.

Do połowy kwietnia jest jeszcze trochę czasu, ale na pewno ta informacja i tak ucieszy mieszkańców. Przynajmniej znają oni już bliższy termin i nie jest on tak odległy, jak mogli się obawiać.

Źródło: tkn24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...