Czy będzie w końcu światłowód w Wąsoczu?

108

Mieszkańcy miejscowości Wąsosz w gminie Końskie nie mogą doczekać się aktywnego światłowodu, który ułatwiłby im wszystkim życie. W miejscowości jest słaby zasięg telefonii komórkowej, dlatego tak istotny jest tam światłowód. Mieszkańcy zwracają się z prośbami o interwencję nawet do mediów. Czy w końcu doczekają się światłowodu?

W Wąsoczu wszyscy czekają na finał inwestycji  światłowodowej. Z uwagi na słaby zasięg telefonii komórkowej to światłowód jest jedyną nadzieją na dobry dostęp do internetu.

Dostawca infrastruktury w pewnym momencie przerwał pracę, nie informując nas dlaczego. Wszystko szło dobrze, a obecnie temat światłowodu u nas się bardzo przedłuża. Problem jest duży, bo w wiosce są ogromne problemy także z zasięgiem, a to przekłada się na bezprzewodowy internet – napisał  pan Marcin do tkn24.pl, portalu informacyjnego Powiatu Koneckiego.

Odpowiedzialna za inwestycje w tym regionie jest Nexer. Dlatego to do tej firmy zwrócono się z wyjaśnieniem sprawy i odpowiedzenie na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie: Kiedy będzie światłowód?

–Budowa sieci została zakończona, w tym momencie trwają testy, później jeszcze pozostanie załadowanie adresów do systemów. Cały proces zakończy się najpóźniej do połowy kwietnia bieżącego roku […] Jeśli nic po drodze się nie wydarzy, to w marcu Nexera w porozumieniu z gminą będzie organizować spotkania informacyjne dla mieszkańców, których będzie obejmował nowy zasięg. Chwilę wcześniej razem z dostawcami usług internetowych Nexera będzie prowadzić akcję informacyjną na danym obszarze – poinformował Jakub Zaryński z Nexery.

Do połowy kwietnia jest jeszcze trochę czasu, ale na pewno ta informacja i tak ucieszy mieszkańców. Przynajmniej znają oni już bliższy termin i nie jest on tak odległy, jak mogli się obawiać.

Źródło: tkn24.pl