TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Częścią rządowego programu innowacji w Korei Płd jest metawersum

W Korei Południowej Ministerstwo Nauki przeznacza 48,5 mld dolarów na rozwój sztucznej inteligencji i budowę K-metawersum. Odbywa się to w ramach programu innowacji Nowego Cyfrowego Ładu.

Nowy Cyfrowy Ład ma pomóc państwu wyjść z kryzysu po pandemii koronawirusa. Ogłoszono go w lipcu 2021 r. Wartość programu to 48,5 mld dolarów. Zostaną one przeznaczone na rozwój w różnych obszarach takich jak infrastruktura sieciowa, sztuczna inteligencja czy inne technologie.

Program Nowy Cyfrowy Ład  realizowany będzie do 2025 r. i ma wygenerować 900 tys. nowych miejsc pracy.

20 proc. z całej kwoty czyli 7,5 mld dolarów to część finansująca rozwój technologii pojazdów autonomicznych. Pojawia się one na 67 proc. dróg krajowych. Wymieniając się między sobą danymi samochody będą ułatwiać logistykę.

65 proc. kwoty będzie przeznaczonej na rozwój sieci danych i projekty sztucznej inteligencji. 5,6 proc. pozwoli rozwijać usługi cyfrowe związane z nauczaniem domowym i medycyną online.

9 proc. wesprze usługi chmurowe i rozwój metawersum. W sumie budowa metawersum może pochłonąć nawet to 28,4 mld dolarów. Służyć ma celom kulturalnym oraz rozwojowi gospodarki.

Rząd w Korei Południowej chce czerpać zyski z popularności kultury kraju na całym świecie. Dlatego nie tylko planuje powstanie platformy, ale też konkretnych treści. A to wydatek kolejnych kilkunastu milionów dolarów.

Budową metawersum zajmie się 220 firm. Specjalna akademia ma do 2026 r. wykształcić 40 tysięcy ekspertów w branży.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...