TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Cyfrowe Województwo Podlaskie

Szczegóły wsparcia dla cyfryzacji województwa podlaskiego przedstawiono na specjalnym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim. O tym jakie wsparcie i na jakie cele otrzyma województwo mówili Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki i sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Adam Andruszkiewicz. Przekazany zostanie milion złotych.

– Już 35 milionów złotych trafiło do województwa podlaskiego w ramach programów „Granty PPGR”, „Cyfrowa Gmina” i „Cyfrowy Powiat” w ostatnim roku. Są to pieniądze na cyfryzację dla Mieszkańców Województwa Podlaskiego. Można je przeznaczyć m.in. na nowoczesny sprzęt – laptopy, tablety, komputery i oprogramowanie. Dzisiaj ogłaszamy przekazanie środków dla samorządu województwa podlaskiego w wysokości 1 miliona złotych – powiedział minister Adam Andruszkiewicz.

Z otrzymanych pieniędzy samorządy będą mogły sfinansować:
– dalszą cyfryzację swoich urzędów,
– zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
– przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami,
 – szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa,
– programy wspierające bezpieczeństwo cyfrowe.

– Bardzo dużo środków trafia z Rządu RP do naszego Regionu – do gmin i powiatów. Brakowało tylko wsparcia dla województwa, stąd bardzo dziękuję za interwencję i jej efekty w postaci dofinansowania 1 miliona złotych dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Bardzo często spotykamy się i przekazujemy dotacje dla gmin i powiatów. Bardzo rzadko urząd marszałkowski jest beneficjentem, dlatego cieszę się, że będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo cyfrowe i ulepszyć cyfrową obsługę Mieszkańców – opowiadał Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Konkurs Cyfrowe Województwo finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię Covid-19. Okres lockdownu pokazał, że także samorządy powinny potrafić i móc wykorzystywać technologie cyfrowe. Konkurs grantowy, z którego dofinansowanie otrzymuje obecnie województwo podlaskie, skierowany jest do wszystkich województw w Polsce. Każde otrzyma dofinansowanie o wartości 1 mln złotych.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...