Cyfrowe Województwo Podlaskie

gov.pl

Szczegóły wsparcia dla cyfryzacji województwa podlaskiego przedstawiono na specjalnym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim. O tym jakie wsparcie i na jakie cele otrzyma województwo mówili Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki i sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Adam Andruszkiewicz. Przekazany zostanie milion złotych.

– Już 35 milionów złotych trafiło do województwa podlaskiego w ramach programów „Granty PPGR”, „Cyfrowa Gmina” i „Cyfrowy Powiat” w ostatnim roku. Są to pieniądze na cyfryzację dla Mieszkańców Województwa Podlaskiego. Można je przeznaczyć m.in. na nowoczesny sprzęt – laptopy, tablety, komputery i oprogramowanie. Dzisiaj ogłaszamy przekazanie środków dla samorządu województwa podlaskiego w wysokości 1 miliona złotych – powiedział minister Adam Andruszkiewicz.

Z otrzymanych pieniędzy samorządy będą mogły sfinansować:
– dalszą cyfryzację swoich urzędów,
– zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
– przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami,
 – szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa,
– programy wspierające bezpieczeństwo cyfrowe.

– Bardzo dużo środków trafia z Rządu RP do naszego Regionu – do gmin i powiatów. Brakowało tylko wsparcia dla województwa, stąd bardzo dziękuję za interwencję i jej efekty w postaci dofinansowania 1 miliona złotych dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Bardzo często spotykamy się i przekazujemy dotacje dla gmin i powiatów. Bardzo rzadko urząd marszałkowski jest beneficjentem, dlatego cieszę się, że będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo cyfrowe i ulepszyć cyfrową obsługę Mieszkańców – opowiadał Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Konkurs Cyfrowe Województwo finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię Covid-19. Okres lockdownu pokazał, że także samorządy powinny potrafić i móc wykorzystywać technologie cyfrowe. Konkurs grantowy, z którego dofinansowanie otrzymuje obecnie województwo podlaskie, skierowany jest do wszystkich województw w Polsce. Każde otrzyma dofinansowanie o wartości 1 mln złotych.

Źródło: gov.pl