TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Cyfrowa telewizja kablowa w Głuszycy. SGT S.A. partnerem technologicznym Tekaso II

Mieszkańcy Głuszycy (woj. dolnośląskie), dzięki lokalnemu operatorowi kablowemu Tekaso II, zyskali dostęp do cyfrowej telewizji kablowej. Partnerem technologicznym operatora jest firma SGT S.A., która odpowiada za odbiór kanałów telewizyjnych, szyfrowanie i udostępnienie systemu warunkowego dostępu.

Tekaso II, firma świadcząca usługi telekomunikacyjne w Głuszycy, nawiązała współpracę z SGT S.A. w zakresie usługi dostępu do zintegrowanej platformy cyfrowej TV. Oznacza to, iż mieszkańcy Głuszycy mogą teraz skorzystać z pakietu telewizyjnego, w ramach którego dostępnych jest 106 kanałów cyfrowych, 48 kanałów w jakości HD i 53 programy analogowe. Abonenci operatora mają również możliwość zakupu pakietu premium CANAL+.
Poza szerokim wachlarzem kanałów abonenci operatora otrzymują na swoje dekodery również serwis EPG (elektroniczny przewodnik po programach). W najbliższych miesiącach Tekaso II zapowiada rozszerzenie oferty o kolejne kanały cyfrowe w jakości HD.
Dzięki technologicznej współpracy z SGT S.A., oferta dolnośląskiego operatora jest dziś nie tylko atrakcyjna programowo, ale też cenowo. To SGT S.A. odpowiada bowiem za odbiór kanałów telewizyjnych, szyfrowanie i udostępnienie systemu warunkowego dostępu, dzięki czemu operator nie ponosi kosztów związanych z inwestycją np. we własną stację czołową.
logo_tekaso+(1)
– Współpraca z SGT S.A. umożliwia praktycznie każdemu operatorowi elastyczny i łatwy rozwój usług telewizyjnych, albo poprzez wdrożenie telewizji cyfrowej HD, albo poprzez rozwój dotychczasowej telewizji cyfrowej o nowe pakiety np. kanały premium, które wymagają wdrożenia systemu szyfrowania. Śmiało można powiedzieć, że tym, co najtrudniejsze i najdroższe we wdrożeniu i rozwoju cyfrowej TV zajmujemy się właśnie my. Operator dostaje od nas gotowe rozwiązanie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb – mówi Arkadiusz Kudela, dyrektor ds. rozwoju w SGT S.A.
SGT S.A., poza współpracą z nadawcami, w ramach swoich usług technologicznych wspiera operatorów kablowych w ich rozwoju, oferując dostęp do strumieni multicastowch z kanałami telewizyjnymi, systemów warunkowego dostępu Verimatrix i CryptoGuard oraz serwisu EPG. Tworzy produkty dla operatorów, którzy poszukują rentownego modelu biznesowego dla świadczenia usług telewizji cyfrowej z zachowaniem własnej marki i identyfikacji produktowej.
– Wizytówką SGT S.A. jest bezpieczeństwo i wysoki poziom usługi. Nasza platforma zbudowana została na profesjonalnych urządzeniach i zlokalizowana jest w topowym Data Center na Śląsku. Warto również podkreślić, że oferowane przez nas usługi są dostępne cenowo, niezależnie od tego, jak duży operator się do nas zgłasza – dodaje Arkadiusz Kudela.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...