Cieszyński zapowiada, że KSC dopiero w październiku

117
Janusz Cieszyński

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w KPRM stwierdził, że chociaż nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa planowana była na wrzesień, to pojawi się jednak w październiku.

Taka wypowiedź pojawiła się w rozmowie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus.

– To ważna ustawa, która pomoże chronić Polskę i Polaków, która pomoże chronić przed cyberatakami, sytuacjami z jakimi ostatnio mieliśmy do czynienia – skomentował Janusz Cieszyński.

Przekonywał również, ze Polska ma konkurencyjny rynek jeśli idzie o powszechny dostęp do internetu. A ceny za dostęp do sieci w naszym kraju są dużo niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednak dodał, że warto pomyśleć o tym, by na przyszłość w ustawie pojawiły się odpowiednie zapisy dotyczące maksymalnej ceny za usługi dostępu do internetu.

Cieszyński mówił również o cyberatakach Rosji i potępieniu jej przez EU.

– Mówimy to od 3 miesięcy, dlatego w ramach procedury Cyber Diplomacy Toolbox uruchomionej w czerwcu przez nasz rząd, uznano, że to Rosja odpowiada za ataki. To jedno z mocniejszych stanowisk europejskich w historii – stwierdził Cieszyński.

Nadal jednak nie komentował on treści maili, jakie wyciekły po ataku ze skrzynki m.in. ministra Michała Dworczyka. Nie potwierdził ich autentyczności, ani nie zaprzeczył.

A pośród maili znalazła się szeroko komentowana ostatnio faktura za posiłek w hotelu w Wałbrzychu na ponad 4 tys. zł.

Źródło: cyberdefense24.pl