TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Chcesz uniknąć zapłacenia mandatu? Skorzystaj z AI

Millie Houlton otrzymała mandat na 60 funtów. Postanowiła się od tej decyzji odwołać. Sama nie potrafiła tego zrobić, dlatego zleciła to sztucznej inteligencji.

22-letnia Millie Houlton otrzymała mandat za nieprawidłowe parkowanie. Opiewał on na 60 funtów – około 320 zł. Kobieta postanowiła odwołać się od kary do od Rady Miasta York. Nie wiedziała jednak, w jaki sposób sporządzić odpowiednie pismo, gdyż nigdy wcześniej tego nie robiła.

Dlatego zdecydowała się na skorzystanie ze sztucznej inteligencji

– Nie potrafiłam tego jednak wyartykułować. Pomyślałam, że zobaczę, czy ChatGPT może to zrobić za mnie. Podałam aplikacji szczegóły wydarzenia, gdzie i kiedy to się stało i dlaczego nie zgadzam się z mandatem. Po kilku minutach otrzymałam gotowy tekst spersonalizowanego odwołania, który ostatecznie poskutkował anulowaniem kary – opowiedziała przebieg sytuacji serwisowi BBC News Millie Houlton.

Nie było to działanie z góry skazane na powodzenie. Chatboty tworząc odpowiedzi korzystają z internetowych baz danych. Znajdują się w nich jednak nie tylko pomocne i przydatne informacje, ale również błędne i zmyślone. Millie Houlton miała szczęście. W jej przypadku chatbot skorzystał z wielu sprawdzonych szablonów dla tego typu odwołań.

Skoro udało się wykorzystać chatbota w sytuacji oficjalnej, kobieta postanowiła skorzystać z niego ponownie już do bardziej prywatnych zadań. Zleciła aplikacji przygotowanie wielkanocnej zabawy polegającej na szukaniu jaj. I podobno tutaj również sztuczna inteligencja nie zawiodła.

Źródło: pap.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...