CBA zamawia smartfony i routery 5G

Fot. CBA

W aukcji elektronicznej zostanie rozstrzygnięty przetarg CBA. Dotyczy on umowy ramowej na zakup telefonów komórkowych oraz routerów zapewniający obsługę 5G.

Ogłoszony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne przetarg ma zapewnić dostawę 3972 smartfonów. Połowa z nich ma mieć oprogramowanie iOS, a druga połowa – Android. Każde z urządzeń ma również obsługiwać 5G oraz pozwalać na nagrywanie w 4K.

W przetargu znajduje się również dostawa 150 routerów z obsługą 5G. A całość rozpisana jest na 3 części.

W dalszej specyfikacji zamówienia można przeczytać, że 20 smartfonów ma mieć 128 GB pamięci, 12 GB RAM i 8-rdzeniowy procesor, ekran 6,8 cala. Kolejnych 125 ma posiadać te same parametry, jednak może mieć mniejszy ekran. Następne 105 ma mieć 8 GB pamięci RAM. Największa część zamówienia, bo 1736 smartfonów, może mieć RAM na poziomie 6BG.

W każdej z trzech części zamówienia (smartfony z Androidem, IPhone-y i routery) CBA ma zawrzeć umowę z pięcioma dostawcami o najwyższej liczbie punktów za ofertę.

Ocena ofert podzielona jest na kilka części. Podstawowym kryterium jest cena, które ma wagę 60. W przypadku telefonów wagę 20 ma termin dostawy sprzętu, a po 10 – akcesoria ochronne oraz gwarancja. W przypadku  routerów do kwestii ceny dochodzi gwarancja o wadze 20 i termin dostawy o wadze 20.

Oferty można składać do 29 września.

Źródło: portal.smartpzp.pl, cba.gov.pl