TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Bezpłatne szkolenie CSR dla MiŚOT-ów

Stowarzyszenie e-Południe i Fundacja Lokalni, będące częścią Grupy MiŚOT, zapraszają pracowników małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych na cykl dwóch bezpłatnych szkoleń na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to kolejna inicjatywa CSR stowarzyszenia i fundacji poza odbywającym się od trzech lat konkursem TeleOdpowiedzialny Roku. 

– MiŚOT-y od lat są społecznie odpowiedzialni, bardzo dużo robią dla swojego otoczenia, nie zawsze jednak umieję uporządkować tę działalność i powiązać ją ze swoim biznesem. Warto się tego nauczyć. Stowarzyszenie e-Południe i Fundacja Lokalni postanowiły pomóc uporać się z tym wyzwaniem. Zapraszamy we wrześniu i w październiku do udziału w dwóch szkoleniach oraz warsztatach poświęconych praktycznemu wymiarowi społecznej odpowiedzialności biznesu, które mają na celu promocję idei CSR wśród małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Zajęcia będą służyły przekazaniu wiedzy i budowaniu umiejętności rozwoju modeli biznesowych wykorzystujących narzędzia CSR – zachęca Sebastian Kachel, wiceprezes Stowarzyszenia e-Południe.

Bezpłatne dla uczestników szkolenia odbędą się 30 września oraz 14 października w godzinach 12 – 16, zaś na warsztaty 28 października uruchomione zostaną odrębne zapisy tylko dla uczestników poprzednich szkoleń. Każdy uczestnik szkoleń i warsztatów otrzyma certyfikat Akademii MiŚOT. 

Wydarzenia będą także okazją do prezentacji dokumentów określających zasady i  standardy działania w  grupie małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, tj. kodeksu CSR oraz filarów działań na lata 2021-2023. Ponadto przedstawione zostaną dobre praktyki wynikające ze zrealizowanych dotychczas przez operatorów skupionych wokół Stowarzyszenia e-Południe projektów CSR. 

Zajęcia on-line prowadzone będą przez Zespół Ekspertów Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiadających szerokie doświadczenie praktyczne w zakresie zarządzania strategicznego przedsiębiorstwami oraz wdrażania polityk i przygotowania projektów CSR w firmach.

CSR staje się coraz ważniejszym obszarem zarządzania firmą, doskonale uzupełniając klasyczne działania marketingowe i promocyjne. Aktywność CSR ma na celu budowanie wizerunku firmy społecznie odpowiedzialnej m.in. za pracowników i ich rodziny, a także za partnerów biznesowych, otoczenie i środowisko naturalne, w którym firma funkcjonuje. W CSR główny nacisk kładzie się na budowanie pozycji rynkowej firmy dzięki odpowiedniemu kształtowaniu relacji z pracownikami oraz eksponowaniu obecności firmy w otoczeniu, nie tylko wśród klientów, ale także wśród innych grup docelowych, np. mieszkańców, organizacji pozarządowych, samorządów. 

Zapisy na szkolenia: https://www.epix.net.pl/teleodpowiedzialni-szkolenie-p303-113/

Osoby, które wezmą udział w wirtualnych spotkaniach 30 września i 14 października, będą mogły dodatkowo zapisać się na warsztaty planowane na 28 października. 

Warto też zaznaczyć, że Stowarzyszenie e-Południe opracowało w 2018 roku pierwszy kodeks CSR dla branży telekomunikacyjnej.

Szczegółowy program szkoleń: 

Szkolenie nr 1 (30 września): Wykorzystanie społecznej odpowiedzialności biznesu w zarządzaniu firmą

Prowadzący: dr Krzysztof Wrana, dr Mariusz Raczek  

 Cel: Zapoznanie uczestników warsztatu z istotą społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i możliwościami wykorzystania działań CSR w firmie. 

Tematyka:   

 • Społeczna odpowiedzialność biznesu – wyjaśnienie pojęcia i znaczenia
  w biznesie.
 • Relacje między CSR a marketingiem i promocją firmy.
 • Analiza potrzeb otoczenia i interesariuszy jako wstęp do projektowania działań CSR.
 • Modele i narzędzia CSR w firmie. 
 • Włączenie działań CSR do strategii rozwoju firmy. 

Szkolenie nr 2 (14 października): Społeczna odpowiedzialność biznesu w środowisku MiŚOT – zasady, filary mechanizmy.

 Prowadzący: dr Karol Jędrasiak, dr Krzysztof Wrana, dr Mariusz Raczek  

 Cel: Zapoznanie uczestników z normami i standardami działań CSR w środowisku MiŚOT oraz dobrymi praktykami wypracowanymi przez MiŚOT-ów. 

Tematyka warsztatu:  

 Normy i standardy w procesie wdrażania CSR.

 • Kodeks CSR Stowarzyszenia e-Południe.
 • Filary działań Stowarzyszenia e-Południe na lata 2021-2023.
 • Modelowe działania CSR realizowane na rynku – przegląd dobrych praktyk.
 • Studia przypadków wybranych działań CSR w środowisku MiŚOT.
https://misot.pl/teleodpowiedzialni-szkolenie-p303-113/
Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...