TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Będzie miał miejsce III konkurs POPC na budowę sieci dla operatorów ISP

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas Konferencji Sieci Szerokopasmowe mówiła, że miejscami, które są trwale obszarami białymi i żadnemu operatorów nie opłaca się tam przeprowadzić inwestycji,  trzeba się będzie zając w przyszłości.
“Tej sprawie musimy poświęcić czas. Szczególnie w zakresie praw człowieka i obywatela.  I choć w 2013 r. Komisja Europejska obwieściła, że dostęp do sieci jest gwarantowany na terenie całej  Unii Europejskie, bo jest tam internet satelitarny, to nie zmieniło to sytuacji takich miejscowości w Polsce, bo technologia ta jest zbyt droga” – powiedziała minister Streżyńska.
Minister zapowiedziała organizację III konkursu POPC na budowę sieci dla operatorów ISP. Jednakże zasady jego przeprowadzenia inne, niż w poprzednich konkursach. Wiceminister cyfryzacji – Piotr Woźny – zapowiedział, że będzie on oparty o instrumenty zwrotne, a nie o dotacje.
“Zdajemy sobie sprawę z trudności ISP w rozmowach z bankami” – takie stanowisko przejawia się w resorcie. Piotr Woźny wskazał na przykład Hawe:
” Przypadek Hawe, które nie wykupiło obligacji sprawił, że instytucje finansowe o wiele ostrożniej finansują sektor telekomunikacyjny w Polsce”.
Data rozpoczęcia III konkursu POPC nie jest znana.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...