Bankowość elektroniczna Western Union

26

Firma Western Union uruchomiła w Polsce nową aplikację bankową. Western Union Digital Banking – bo tak się nazywa, obsługuje zintegrowane usługi bankowości elektronicznej oraz międzynarodowe przekazy pieniężne. Premierze aplikacji towarzyszy oferta oprocentowania w wysokości 6 proc. dla posiadaczy kont Premium.

W Polsce jako w jednym z pierwszych rynków europejskich dostępna będzie aplikacja Western Union Digital Banking. Pozwoli ona użytkownikom na uzyskanie dostępu do wielu kwestii finansowych w jednym miejscu. Klienci aplikacji będą mogli założyć internetowe konto wielowalutowe, a także:
– wykonywać międzynarodowe przekazy pieniężne na konta internetowe innych właścicieli rachunków natychmiastowo i bez opłat,
– korzystać z płatności kartą debetową powiązaną z rachunkiem i wydaną przez Visę,
– skorzystać z promocyjnego oprocentowania na start w wysokości 6 proc. dla oszczędności do kwoty37 500 PLN dla posiadaczy Konta Premium lub z oprocentowania w wysokości 2 proc. posiadaczy Konta Standardowego,
– skorzystać z miesiąca darmowych usług abonamentowych od wybranych dostawców i innych.

Cyfrowa aplikacja bankowa Western Union trafiła nie tylko do Polski, ale również do Niemiec i Rumunii. Obejmie około 150 tys. konsumentów. Następnie nowa platforma bankowości elektronicznej będzie uruchamiana na innych europejskich, a także światowych rynkach.

Aplikacja obsługiwana przez Western Union International Bank z siedzibą w Wiedniu dostępna jest w polskich sklepach Google Store i App Store.

Źródło: Western Union, prnews.pl