Audiobooki na Spotify

67

Spotify oferuje swoim subskrybentom audiobooki. Usługa ma jednak ograniczenia regionalne i nie zawiera zbyt szerokiej oferty.

Spotify rozszerza swoją działalność. Najpierw w ofercie oprócz muzyki znalazły się podcasty. Teraz zaoferowano subskrybentom także audiobooki.

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2021 r. Wtedy Spotify dokonało akwizycji firmy Findaway zajmującej się produkcją audiobooków. Informacje prasowe zapowiadały nawet ekspansję rynku obejmującą tworzenie własnych audiobooków przez Spotify, ale do tego póki co daleka droga.

Póki co platforma oferuje możliwość zakupu audiobooków pochodzących z zewnątrz. Niewielki wybór i ograniczenie regionalne nie wróżą wielkiego rozwoju tej gałęzi usług. Korzystać mogą z niej subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych. Zrobić to można na stronie Spotify, a nie bezpośrednio w aplikacji i dopiero wtedy audiobook zapisywany jest na koncie. Zakupione tytuły dostępne są również offline. Odtwarzać można je w kilku prędkościach. Oficjalne informacje mówią o braku w nich reklam.

Średnia cena audiobooka na Spotify to od 20 do 30 dolarów. Nie ma też dodatkowej oferty dla subskrybentów Spotify Premium. Jak widać na razie jest to jakby wersja testowa usługi, ale firma zamierza rozbudowywać ją w przyszłości.