Asseco Cloud powołana przez Asseco Poland

Powołana przez  Asseco Poland spółka Asseco Cloud ma wspierać klientów w projektowaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Ma ona również podnosić bezpieczeństwo dostarczanych rozwiązań IT.

Specjalizująca się w produkcji i rozwoju oprogramowania firma Asseco Poland jest największym software house z polskim kapitałem. Jest też jednym z sześciu największych dostawców oprogramowania w Europie.

– Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu – powiedział prezes Asseco Data Systems, wiceprezes Asseco Poland Andrzej Dopierała.

Powołanie Asseco Cloud  możliwe było dzięki połączeniu różnych jednostek funkcjonujących w ramach Grupy Asseco. Będzie dawać pełne wsparcie od projektu po implementację wykorzystując rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury.

– Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. W pierwszym kroku koncentrujemy się na rynku polskim, ale już teraz myślimy o europejskiej chmurze Asseco”–  przekonuje Andrzej Dopierała.

Asseco podaje, że do roku 2027 wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 937 mld USD. Już teraz firmy przeznaczają 1/3 swoich inwestycji w IT właśnie na usługi chmurowe.

– Widzimy wielkie zapotrzebowanie klientów na usługi chmurowe w modelu hybrydowym. Dysponując potencjałem w postaci własnych centrów danych, infrastruktury informatycznej oraz wysokiej klasy kompetencji chcemy dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania chmurowe –  mówi prezes Asseco Cloud Lech Szczuka.

Źródło: ISBnews, inwestycje.pl