TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni w sposób szybki i wygodny. Nazwę dla tej aplikacji wybrali sami studenci.

Aplikacja MyUniLodz jest nowoczesnym sposobem kontaktu studenta z uczelnią. Zawiera treści, które można znaleźć na stronie UŁ, jednak w aplikacji szukanie ich jest szybsze i łatwiejsze. Aplikacja zaprojektowane jest w taki sposób, by była dostępna także dla osób z niepełnosprawnościami.

Co znajdziemy w MyUniLodz?

W aplikacji znaleźć można różne informacje dotyczące każdego z wydziałów UŁ. Są to:
– kalendarz akademicki
– plan zajęć,
– legitymacja,
– informacje o  Dziekanatach i Centrach Obsługi Studenta,
– opiekunowie i starostowie poszczególnych kierunków,
– Koła Naukowe

W aplikacji znaleźć można również aktualności i komunikaty oraz informacje ogólne. Są to chociażby informacje związane ze studiowaniem za granicą, stypendiami, akademikami czy opieką medyczną.

W „Bazie Wiedzy” MyUniLodz znajdują się prezentacje władz uczelni, informacje o Bibliotece UŁ i bibliotekach wydziałowych, dane Akademickiego Centrum Wsparcia oferującego warsztaty psychologiczne, adaptacyjne i profilaktyczne czy doniesienia z życia studenckiego.

Aplikację można pobrać z sklepie Google Play lub App Store i mieć cały Uniwersytet Łódzki w telefonie.

Źródło: uni.lodz.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze