Aplikacja eDo App – co to jest i jak z niej korzystać?

Aplikacje mobilne obecnie spełniają nie tylko rolę rozrywkową. Bardzo często ich podstawowe zadanie wykracza poza ten zakres, jako że zostały one przeznaczone do ułatwiania codziennego życia użytkownikom. Obecnie możliwe jest załatwianie wielu spraw o charakterze oficjalnym właśnie przy użyciu specjalnych aplikacji. Aby zwiększyć swoje możliwości w tym zakresie, warto znać aplikację eDo App. Co to jest i dlaczego warto założyć z niej aktywnie korzystać w razie potrzeby? 

Co to jest aplikacja eDo App?

Zrozumienie podstawowego sposobu działania obecnie wykorzystywanych aplikacji jest kluczowe do tego, aby móc w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych technologii. Wiele jest sytuacji w codziennym życiu, które można sobie znacznie ułatwić dzięki wykorzystaniu w praktyce nowoczesnych technik. Dotyczy to również procesu potwierdzania swojej tożsamości zdalnie. Właśnie w takim celu opracowana została aplikacja eDo App. Do czego służy ta nowoczesna propozycja? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw ogólnie scharakteryzować aplikację. eDo App to darmowa aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne, które posiadają moduł NFC. Została ona przygotowana przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Co ważne, korzystanie z aplikacji nie wymaga nawet rejestracji, co może pozytywnie zaskoczyć użytkowników. Dzięki zmniejszeniu wymagań związanych z rejestracją czas potrzebny na przygotowanie do korzystania z aplikacji staje się znacznie krótszy. 

Do czego służy eDo App?

Przywołaliśmy już podstawowy opis aplikacji eDo App. Do czego służy to narzędzie? Jak czytamy na oficjalnej stronie, eDo App to w pełni bezpłatna aplikacja, której głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom możliwości potwierdzenia swojej tożsamości bez wychodzenia z domu. W normalnych warunkach wcale nie jest tak łatwo potwierdzić, że jest się osobą, za którą się podaje, szczególnie w odniesieniu do działań prowadzonych online. Korzystanie z dedykowanej aplikacji na tym polu jest więc niesamowicie przydatne. Aplikacja daje szerokie możliwości osobom posiadającym e-dowód, ponieważ dzięki niej można potwierdzić swoją tożsamość oraz nawiązać kontakt z administracją publiczną praktycznie w każdej sprawie. Niezwykle wygodne jest to, że można to zrobić o dowolnej porze, z wybranego miejsca na świecie.

eDo App – do czego służy ta praktyczna aplikacja?

Wystarczy tylko posłużyć się jednym narzędziem, aby otworzyć sobie drogę do korzystania z setek usług online. Wiedząc, na jakiej zasadzie działa eDo App można szybko i bezpiecznie załatwiać bieżące sprawy urzędowe bez konieczności standardowych odwiedzin w placówce urzędu. Bez wychodzenia z domu można również w ten sposób założyć konto w banku i złożyć podpis elektroniczny. Trzeba przyznać, że jak na jedną aplikację, to praktyczne możliwości jej wykorzystania są bardzo duże. Można wykonać naprawdę wiele czynności korzystają wyłącznie z eDo App. To, do czego służy ta aplikacja może znacznie ułatwić codzienne życie użytkownikom. 

Jak korzystać z aplikacji?

Wygoda ma być podstawową zaletą korzystania z eDo App. Jak korzystać z tej aplikacji, aby rzeczywiście skutecznie oszczędzać czas przy załatwianiu koniecznych formalności? Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z aplikacji jest oczywiście jej aplikacja. Na urządzeniach z systemem operacyjnym Android znaleźć ją można w sklepie Google Play, natomiast w przypadku systemów iOs – App Store. W obydwu wariantach systemowych aplikacja eDo App spisuje się bardzo dobrze i jest w pełni bezpłatna. 

Po zakończeniu instalacji aplikacja wymaga od użytkownika podania numeru CAN. Jest to sześciocyfrowy kod widoczny w prawym dolnym rogu e-dowodu. Obecność numer CAN w aplikacji jest konieczna do potwierdzenia tożsamości, złożenia podpisu elektronicznego oraz pozostałych działań wspieranych przez eDo App.