Amazon dołącza do Związku Cyfrowa Polska

Amazon

Amazon dołączył do Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE Cyfrowa Polska. Jest to branżowa organizacja pracodawców non-profit. To połączenie wpłynie na rozwój branży e-commerce.

Działający w Polsce od 2014 r. Amazon jest liderem cyfryzacji w skali globalne. W swojej ofercie ma największą na świecie platformę e-handlu. Tworzy wiele miejsc pracy w Centrach Logistyki E-Commerce znajdujących się w różnych punktach kraju (w Sadach, Sosnowcu, Łodzi, Gliwicach, Bielanach Wrocławskich, Kołbaskowie, Okmianach i Pawlikowicach) oraz Web Services w Warszawie czy Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

W styczniu dodatkowo Amazon rozpoczął prace nad uruchomieniem polskiej wersji swojej platformy handlowej – Amazon.pl.

Natomiast Związek ZIPSEE Cyfrowa Polska jest branżową organizacją łączącą firmy IT i RTV. Nalezą do niego takie firmy jak Asseco Poland, Samsung Electronics Polska czy też Google Commerce. W styczniu dołączył do nich właśnie Amazon.

Współpraca Amazona i Związku Cyfrowa Polska to okazja do wykorzystania dużego potencjału sprzedaży internetowej w Polsce, a co za tym idzie – rozwój polskiego e-commerce. Szerzenie świadomości o cyberbezpieczeństwie czy też proponowanie rozwiązań cyfrowych dla administracji i biznesu pozwoli na pokonanie barier, jakie spotykają polskie firmy przy wchodzeniu na cyfrowe kanały sprzedaży. Efektem będzie podniesienie poziomu integracji technologii cyfrowych w Polsce, co poprawi jej pozycje na tle państw UE. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji pandemii i lockdownu, które przyspieszają rozwój branży e-commerce.

Źródło: ictmarketexperts.com