TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Albania połączona z siecią Starlink

Albania została podłączona do sieci internetu satelitarnego Starlink. Teraz korzystać z sieci można w całym kraju, nawet w jego najbardziej odległych zakątkach.

W Albanii można już korzystać z internetu Starlink. W tym celu użytkownicy musza zamówić router Wi-Fi Starlink za równowartość ok. 420 euro, a następnie wnosić miesięczną opłatę w wysokości 65 euro. Mają też 30-dniowy okres próbny na sprawdzenie systemu.

– Dostęp do internetu jest teraz w Albanii możliwy w każdej wsi i najbardziej odległych zakątkach kraju, to wzmocni turystykę – skomentował sprawę Ergest Nako, ekspert ds. technologii i informacji.

Internet satelitarny ułatwi życie Albańczykom oraz przedsiębiorcom, którzy w Albanii działają.

–  Wpłynie to najbardziej na firmy i osoby, które znajdują się na obszarach nieobjętych zasięgiem operatorów rynku albańskiego. Na usługach Elona Muska skorzystają też te osoby i firmy, które znajdują się w ruchu, na przykład operatorzy statków czy ludzie działający w branży turystycznej – zauważa ekspert.

Starlink nie tylko w Albanii

Od momentu, gdy w 2019 r. SpaceX zaczęła wystrzeliwać satelity Starlinka, ich liczba wciąż rośnie. Na początku marca 2024 r. było ich już ponad sześć tysięcy. Korzysta z tego nie tylko Albania, ale też wiele innych państw Europy Południowo-Wschodniej takich jak:
– Bułgaria,
– Macedonia Północna,
– Rumunia,
– Mołdawia
– Chorwacja.

Źródło: bankier.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...