TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

72 proc. przedsiębiorców przeciwnych Polskiemu Ładowi

Według badania przeprowadzonego przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan 72 proc. przedsiębiorców ma negatywną opinię o zmianach podatkowych Polskiego Ładu. 91 proc. uznaje, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny jak najszybciej trafić do Polski.

Badanie przedsiębiorców zostało przeprowadzone w drugiej połowie października 2021 r.

72 proc. badanych jest negatywnie nastawiona do Polskiego Ładu, a jedynie 19 proc. wyraża się o tych propozycjach pozytywnie. 9 proc. przedsiębiorców nie ma na ten temat zdania.

Najbardziej krytyczne wobec Polskiego Ładu są duże firmy. Tutaj aż 81 proc. jest przeciwna. W średnich i małych firmach sytuacja wygląda tylko nieznacznie inaczej. W średnich jest to 71 proc., a w małych 72 proc. negatywnie nastawionych do rozwiązań podatkowych w Polskim Ładzie proponowanych.

Ogromna większość, bo aż 91 proc. przedsiębiorców uznaje, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny jak najszybciej trafić do Polski. Jednak 59 proc. jest przekonanych, że i tak z tych pieniędzy nie skorzysta. W przypadku dużych firm to aż 66 proc.

84 proc. pracodawców chociaż ma przekonanie o nieskorzystaniu przez ich firmę z pieniędzy KPO, to i tak twierdzi, że te pieniądze są Polsce potrzebne na reformy.

76 proc. badanych uznaje, że nie warto kosztem zablokowania dostępu do KPO udowadniać polskie racje w UE.

Źródło:  konfederacjalewiatan.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze