TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Podpis 42 000 osób pod petycją Rzecznika MŚP przeciwko zmianom Polskiego Ładu

Pod petycją Rzecznika MŚP przeciwko zmianom podatkowym w Polskim Ładzie podpisało się już ponad 42 tys. osób. Przedsiębiorcy wciąż protestują przeciwko chociażby zmianom w naliczaniu składki zdrowotnej. Rząd rozważa jej zmniejszenie.

– Dialog z rządem ma sens! Wzmożona aktywność przedsiębiorców odnosi pozytywny skutek – komentuje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców i zachęca do dalszego podpisywania petycji.

Jego zdaniem Polski Ład nie powinien być wprowadzany kosztem przedsiębiorców, szczególnie tych rozliczających się podatkiem liniowym. Propozycja rządu podnosi ich obciążenia o prawie 50 proc. Petycja „Uchrońmy podatek liniowy! – stop niekorzystnym zmianom w Polskim Ładzie” jest jednym z działań Rzecznika MŚP przeciwko takim zmianom.

Obecnie zgromadzono pod nią już 42 tys. podpisów. Postulaty popiera Partia Konfederacja, Roman Kluska, poseł prof. Zbigniew Giżyński oraz publicysta Łukasz Warzecha.

– Podwyższenie podatku liniowego o 9 proc. oznacza, że o 9 proc. będzie mniej pieniędzy na rozwój. Niektórzy politycy mówią, że przedsiębiorcy wydadzą to na konsumpcję, bo domy w Alpach budują. Ja nikogo takiego nie znam. Pewnie są tacy, co mają domy w Alpach, ale to jakiś promil przedsiębiorców. Przedsiębiorcy te pieniądze wykorzystują na rozwój firm – mówił Adam Abramowicz w Szczecinie w trakcie jednego ze spotkań z przedsiębiorcami.

Kolejne odbyło się w Bydgoszczy. W tych miastach powstały regionalne Rady Konsultacyjne – ciało doradcze przy Rzeczniku, złożone z czynnych przedsiębiorców.

Spotkania i konsultacje Abramowicza skutkują wzrostem poparcia dla jego petycji. A to przekłada się na większą siłę w negocjacjach z rządem. Najnowsze informacje potwierdzone przez Głównego Ekonomistę Ministerstwa Finansów – Łukasza Czernickiego dotyczą trzykrotnego zmniejszenia wysokości składki zdrowotnej.

Petycję można podpisać pod adresem: https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/

Źródło: rzecznikmsp.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...