TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

100 tysięcy terminali Starlink

SpaceX dostarczyło już 100 tys. terminali internetu Starlink. Dostępny jest on w 14 krajach. W skład konstelacji Starlink wchodzi natomiast 1,8 tys. satelitów.

Internet satelitarny Starlink w wersji beta został udostępniony w 2020 r. Od lipca 2021 r. o 10 tys. wzrosła liczba użytkowników, co obecnie oznacza 100 tys. terminali.

Na razie internet Starlink dostępny jest w 14 krajach, ale wciąż słychać zapowiedzi Muska, że niebawem będzie miał on zasięg globalny. W wielu krajach firma jedynie czeka na zatwierdzenie licencji przez odpowiednie urzędy.

Na razie na orbicie znajduje się 1,8 tys. satelitów, a docelowo ma ich być aż 42 tysiące. Trwają pracę nad towarową wersją statku Starship, który w przyszłości ma być wykorzystywany do wystrzeliwania satelitów w kosmos.

Źródło:komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...