TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

1,5 mld GB przesłanych w 2020 roku przez klientów Polkomtela

Dokładnie 1518 petabajtów czyli ponad półtora miliarda gigabajtów przesłanych w minionym roku przez klientów to najlepszy wynik w historii Plusa i Cyfrowego Polsatu. Oznacza to również wzrost transferu danych o 36 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Wzrost ruchu rozpoczął się na początku 2020 roku, jednak znaczące natężenie działań w sieci odnotowano od marca do czerwca, co mogło być spowodowane przeniesieniem większości aktywności do sfery online w tym okresie.

Jednak także w wakacje wzrost utrzymał się na poziomie ok. 30 proc. r/r. A ostatni kwartał 2020 roku wykazywał jeszcze intensywniejszy ruch, co widać było szczególnie w listopadzie (46% r/r).

Polkomtel przekonuje, że wpływ na zwiększenie aktywności internetowej klientów ma również sieć 5G, która działa od maja 2020 r. na częstotliwości 2,6 GHz TDD i obecnie obejmuje zasięgiem 7 mln mieszkańców oferując maksymalną szybkość technologiczną do 600 Mb/s.

Według Plusa w zasięgu jego sieci 5G 2600 MHz TDD w 2021 roku znajdzie się ponad 11 mln osób.

Źródło: grupapolsat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...