TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

10 luty Dniem Bezpiecznego Internetu

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Internetu, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, już po raz jedenasty odbędą się obchody międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Kampania promocyjna odbywa się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

W 2004 r. Komisja Europejska zainicjowała obchody DBI. Inicjatywa ta powstała z przekonania, iż każdy z nas ma realny wpływ na to, aby Internet stał się miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Każdy ponosi odpowiedzialność za treści, które znajdują się w sieci. Dlatego warto wykorzystać ten potencjał, aby edukować i zapewniać twórczą rozrywkę najmłodszym.
Organizatorzy, Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do inicjowania oraz propagowania działań, które pozwolą najmłodszym na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych. Poprzez zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne oraz konkursy również rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy mają możliwość zaznajomić się z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa online.
Lokalni organizatorzy już od stycznia angażowali się w różne akcje z okazji DBI (w 2014 r. zorganizowano aż 1262 akcje typu zajęcia edukacyjne, happeningi, warsztaty). Wszyscy lokalni organizatorzy, którzy wezmą udział w obchodach i zgłoszą swoje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa online wezmą udział w konkursie z nagrodami – pięć najlepszych inicjatyw zostanie nagrodzonych.
Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.
Więcej informacji na stronie www.saferinternet.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...