TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ZUS otwarty w poniedziałki do 18

Sytuacja epidemiologiczna w kraju normuje się. Dlatego ZUS postanawia otworzyć swoje sale obsługi klientów w każdy poniedziałek do godziny 18. Zmiana pojawi się1 lipca 2021 roku.

– Przedłużone godziny pracy to możliwość osobistego załatwienia swoich spraw u nas dla tych osób, które są aktywne zawodowo i wcześniej przyjść do nas nie mogą. Zachęcam do wizyt w poniedziałki po godz. 15.00, gdyż wtedy zazwyczaj nie ma żadnych kolejek – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Nadal jednak można kontaktować się z ZUS zdalnie poprzez indywidualne konto na platformie internetowej PUE ZUS.

– Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w Zakładzie. Większość z nich można załatwić z ekspertem ZUS podczas wideo – wizyty. Nie trzeba wtedy wychodzić z domu – przypomina Kowalska-Matis.

Do takiej e-wizyty potrzebny  komputer z kamerą lub smartfon oraz dokument potwierdzający tożsamość. Odbywa się ona jako wideorozmowa z ekspertem ZUS. Taka forma kontaktu została wprowadzona w październiku 2020 roku i do dziś cieszy się zainteresowaniem.

– W ten sposób nasi klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE – wyjaśnia rzeczniczka – Obecnie nasi klienci mogą praktycznie wszystko załatwić korzystając ze swojego indywidualnego konta na PUE. Wnioski o zwolnienie z płacenia składek, postojowe czy o bon turystyczny przyjmujemy wyłącznie drogą internetową – dodaje.

Źródło: informacje prasowe ZUS

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...