Filary Polskiej Przedsiębiorczości – nagrody Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP

321

20 czerwca odbyło się jubileuszowe XXV Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Było to wydarzenia w ramach obchodów Dnia Przedsiębiorcy. Po raz pierwszy zostały też wręczone nagrody Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP  „Filary Polskiej Przedsiębiorczości”.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa są filarem polskiej gospodarki, ich potencjał bezpośrednio przekłada się na ekonomiczną siłę państwa. To właśnie przedsiębiorcy swoją działalnością i kreatywnością tworzą miejsca pracy i PKB, a tym samym są promotorami postępu – podkreśliła Elżbieta Witek, Marszalek Sejmu.

Nagrody mają być wyróżnieniem dla  tych osób i organizacji, które szczególnie są zaangażowane w działalność na rzecz sektora małych i średnich przedsiębiorstw i w prace prowadzone w ramach Rady Przedsiębiorców.

„Filary Polskiej Przedsiębiorczości” przyznano w kategoriach: Najkorzystniejsza dla sektora MŚP zmiana prawa oraz Najaktywniejsza organizacja w Radzie Przedsiębiorców.

Laureatem pierwszej kategorii został Mariusz Haładyj, Prezes Prokuratorii Generalnej RP. W drugiej kategorii wygrał Business Center Club.

Nagrodę Specjalną przyznał i wręczył Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Trafiła ona do również do Mariusza Haładyja.

Wyróżniony został także Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza. Nagrodę odebrał Paweł Wołoch, Prezes Zarządu. W imieniu Polskiej Izby Paliw Płynnych nagrodę odebrała Halina Pupacz, Prezes Zarządu.

Źródło: rzecznikmsp.gov.pl